Czwarta Niedziela Wielkanocna 12.05.2019

1.  Dzisiejsza niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza. Chrystus dobry pasterz prowadzi nas bezpiecznie do zbawienia. Dziś modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, dziękujemy za dar Eucharystii. O godzinie 10.00 dzieci z klas trzecich po raz pierwszy przyjmą Komunię Świętą. Nabożeństwo popołudniowe dla dzieci i majówka o 16.00. Niech w tym dniu na pierwszym miejscu naszych spotkań będzie Jezus.  Trzecioklasistów w strojach komunijnych zapraszamy przez cały tydzień na wieczorne Msze święte z racji Białego Tygodnia.

a) W poniedziałek, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej. O 20.00 pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, prosimy o zabranie świec. Nie będzie wieczornej Mszy o 17.00
b) We wtorek, święto świętego Macieja, apostoła.
c) W środę, o 16.30 zapraszamy na różaniec. O prowadzenie prosimy Różę II. Po Mszy wieczornej spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja
d) W czwartek, święto świętego Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski
e) W piątek o 16.30 Droga Krzyżowa wokół kościoła i Msza o Miłosierdziu Bożym.
f) W przyszłą niedzielę o 10.15 chrzty. Przygotowania do chrztu w sobotę po wieczornej Mszy. Z racji trzeciej niedzieli miesiąca, składka przeznaczona będzie na inwestycje.

3. W zakrystii przyjmujemy zapisy  na pielgrzymkę młodzieży do Lednicy. Wyjazd 31 maja (piątek) spod kościoła p. w. Św. Urbana w Brzeszczach o godz. 23:45 , przewidywany powrót 2 czerwca. Koszt 110 złotych. Zapisy do 19 maja.

4. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę na Żuławy prosimy o dokonywanie wpłat w zakrystii (trzeba przesłać zadatek na noclegi i bilety wstępu).

5. Zespoły regionalne: Brzeszczanki, Borowianki, Familia Iskierkowa oraz Stowarzyszenie Brzost zapraszają na wspólne śpiewanie pieśni maryjnych, które odbędzie się 18 maja (sobota), po wieczornej Mszy świętej i nabożeństwie majowym.