Dolomity 2017!

Zapraszamy!
Wyjazd w piątek 13 stycznia o godz. 22.00 od kościoła św. Urbana w Brzeszczach.

O godz. 21.00 będą podstawione autokary.

Termin: 14 – 21 stycznia 2017r

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem naszym wyjazdem, postanowiliśmy, że pojadą dwa autokary.

Koszt:
  • 7 noclegów – 140 Euro/osoba ( W tym podatek miejski)
  • Przejazd Autokarem + ubezpieczenie podróży połączone z narciarskim – 350zł/osoba
Razem: 140 Euro + 350zł

Koszty, które poniesie każdy uczestnik we własnym zakresie to:
zakup skipassu, wyżywienie (każdy apartament posiada aneks kuchenny, produkty kuchenne możemy zabrać z Polski, lub zakupić na miejscu)

Ceny skipassu na 6 dni:
Zobacz: http://www.dolomitisuperski.com/it/skipass/prezzi-skipass

Opieka duchowa - księża z naszej parafii. Możliwość uczestniczenia w codziennej Eucharystii!

Zapisy z wpłatą zadatku 50 Euro za nocleg u ks. proboszcza Kazimierza Kulpy
Informacje dotyczące zarezerwowania konkretnego apartamentu: [email protected], tel 694708869

Informacje na temat Regionu Narciarskiego

Dolomiti SuperSki to niewątpliwie numer jeden wśród wszystkich ośrodków narciarskich świata. Na całość składa się 12 ośrodków, 1200 km znakomicie przygotowanych tras zjazdowych, o różnych stopniach trudności, wznoszących się na wysokość prawie 3300 m n.p.m., wyposażonych w około 450 najnowocześniejszych wyciągów. Całość dostępna jest w ramach jednego karnetu - skipass’u, który jest nie tylko bardzo wygodnym rozwiązaniem, pozwalającym na swobodne przemieszczanie się pomiędzy ośrodkami, ale również niezwykle atrakcyjną cenowo ofertą.
Jedną z największych atrakcji tego rejonu jest legendarna już SellaRonda - unikalna na skalę światową narciarska karuzela, jednocząca cztery ośrodki narciarskie i 500 km tras. Oplata ona grupę górską Sella. Wykorzystując system wyciągów i zjazdów można ją pokonać dookoła, zgodnie, jak i przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. Można wyruszyć z dowolnego ośrodka wchodzącego w skład SellaRondy rankiem i spędzając niesamowity dzień na wspaniałej wycieczce narciarskiej, popołudniem powrócić do tego samego ośrodka. Całość została tak zorganizowana, aby nawet osoby zupełnie amatorski uprawiający narciarstwo nie miały problemu z pokonaniem całej trasy, niezależnie od miejsca startu. Dzięki temu jest to doskonała atrakcja na urozmaicenie urlopu dla całych rodzin.

Około 90% tras narciarskich wyposażone jest w niezwykle wydajne sztuczne naśnieżanie, co w pełni sezonu, nawet przy niewielkich opadach śniegu, pozwala na naśnieżenie i przygotowanie około 1100 km tras narciarskich! Samo przygotowanie tras zajazdowych, idealnych zarówno dla amatorów nart tradycyjnych, carving’ów, czy miłośników snowboard’u, jest perfekcyjne. Nocą, gdy zmęczeni białym szaleństwem turyści z prawie całego świata, odpoczywają, ponad 350 ratraków wyrusza na stoki, aby odpowiednio przygotować je na poranne, ponowne uruchomienie. Efektem ich pracy są idealnie wygładzone stoki, po których jazda to prawdziwa przyjemność. Nie jest to jedynie sama przyjemność, ale również wysokie bezpieczeństwo! Tutaj nie spotkamy wystających korzeni, trawy, czy wręcz kamieni. Najnowocześniejsza technika, wykorzystywana przez cały sztab techników i pracowników, których w sumie jest około 3000, pozwala na zaśnieżenie i przygotowanie trasy tak, aby nie było najmniejszych powodów do narzekań. Wszystko to, aby zapewnić osobom odwiedzającym rejon Dolomiti SuperSki idealny wypoczynek, komfort i zadowolenie z pobytu.
Dolomity są niezwykle atrakcyjne dla wszystkich amatorów białego szaleństwa również pod względem niezwykle sprzyjającego sportom zimowym klimatu. Biały, puszysty śnieg, błękitne niebo, piękne słońce. Prawie 80% dni w sezonie jest słonecznych. Niska wilgotność powietrza sprawia dodatkowo, że śnieg pozostaje bardzo puszysty. Należy również pamiętać o położeniu stoków narciarskich, które znajdują się na wysokościach pomiędzy 1500 a 3300 m n.p.m., co sprawia, że pokrywa śnieżna jest całkowicie pewna.
Nasz apartamentowiec!