I niedziela Adwentu 1.12.2019

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny oraz kościelny– Adwent. Jest to czas radosnego oczekiwania na tajemnicę przyjścia Pana. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu. Po południu adoracja o 16.30.

a) We wtorek, wspomnienie świętego Franciszka Ksawerego, prezbitera.
b) W środę, wspomnienie świętej Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki górników. O godzinie 9.00 Msza święta w intencji górników i ich rodzin, którą odprawi ksiądz biskup Piotr Greger. Przemarsz do kościoła nastąpi spod kopalni. O 16.30 zapraszamy na różaniec, o prowadzenie prosimy Różę XII.
c) W czwartek, pierwszy czwartek miesiąca. Od 16.00 spowiedź oraz adoracja jako godzina święta.
d) W piątek, wspomnienie świętego Mikołaja, biskupa. Jest to również pierwszy piątek miesiąca. Po Mszach świętych nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź od 16.00. Pojedziemy również do chorych. W sposób szczególny na Mszę św. o 17 zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania.
e) W sobotę wspomnienie świętego Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. Jest to również pierwsza sobota miesiąca. Po Mszach świętych nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
f) W przyszłą niedzielę obchodzimy liturgiczną Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny; ofiarami do skarbony wspieramy Kościół na wschodzie. W naszej parafii w tym dniu odbędzie się rejonowy dzień wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Rozpoczęcie o 13.00 Msza Święta o 15.30.serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

3. W dni powszednie, o godzinie 17.00 serdecznie zapraszamy wszystkich na roraty. W szczególny sposób zapraszamy dzieci z rodzicami. Zachęcamy do przychodzenia z lampionami i do zbierania fragmentów układanki roratniej.

4. Panowie Kościelny i Organista rozpoczną roznoszenie opłatków wigilijnych, które dziś błogosławimy. Tradycja dzielenia się opłatkiem wywodzi się z Eucharystii i jest to znak łączności ze wspólnotą Kościoła, z ołtarzem w kościele parafialnym. Ofiary, które składacie na ich ręce są częścią wynagrodzenia za ich całoroczną posługę w kościele. W ich imieniu składamy za nie serdeczne „Bóg Zapłać”.

5. Zmarł śp. ks. Jan Rajda, który był wikariuszem w naszej parafii. Pogrzeb odbędzie się 2 grudnia 2019 roku (poniedziałek) w kościele parafialnym w Roczynach. 12:00 Różaniec w dolnej kaplicy kościoła 13:00 Msza św. pogrzebowa i odprowadzenie na cmentarz.

W tym miesiącu z naszej parafii odeszli do Pana: Wojciech Bąk, Władysław Apryjas.