I niedziela Adwentu - 2.XII.2018

1. Dziś po mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Po południu adoracja o 16.30. O 13.00 msza św. w intencji górników i ich rodzin. Będzie ona transmitowana przez Telewizję Polonia. Nie będzie mszy o 11.30. Rozpoczynamy adwentowy czas oczekiwania i przygotowania na przyjście Syna Bożego. Jesteśmy zaproszeni, aby przez modlitwę i zachowanie czujności przygotować się na przybycie Boga, który ciągle do nas przychodzi. W dni powszednie Adwentu rorarty o 17.00. Zapraszamy dzieci z lampionami i zachęcamy do tworzenia układanki roratniej.

a) W poniedziałek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana. Msza święta na Borze o 16.00.
b) We wtorek wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki górników. Msza święta w intencji góników z kopalni Brzeszcze i ich rodzin o 10.00. Wcześniej, na cechowni kopalni odsłonięcie tablicy upamiętniającej wydarzenia na kopalni z 1981 roku.
c) W środę o 16.30 zapraszamy na różaniec. O prowadzenie prosimy Różę XIII (rodziców modlących się za dzieci).
d) We czwartek wspomnienie św. Mikołaja, biskupa, patrona katedry w Bielsku-Białej. Jest to również pierwszy czwartek miesiąca. Od godziny 16.00 spowiedź oraz wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja jako Godzina Święta.
e) W piątek wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i Doktora Kościoła, patrona pszczelarzy. Jest to pierwszy piątek miesiąca. Rano i wieczorem nabożeństwo do Najświętszego serca Pana Jezusa. Spowiedź przed pierwszym piątkiem codziennie przed mszą świętą, a w piątek od godziny 16.00. Również w piątek pojedziemy do chorych. Od godziny 20.00 do 21.00 zapraszamy wszystkich na Adorację Najświętszego Sakramentu, prowadzoną przez młodzież naszej parafii.
f) W sobotę uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte o godzinie 6.30, 8.00 i 17.00 na Borze o 16.00.

3. W przyszłą niedzielę, modlitwą oraz ofiarami składanymi do skarbony wspieramy Kościół na Wschodzie. O godzinie 11.30 odbędzie się poświęcenie i rozdanie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

4. Klub „Babskie fanaberie” zaprasza w dniu 9 grudnia 2018 na kiermasz świąteczny na salkach u sióstr. Odbędzie się on w godzinach od 8.00 do 18.00

5. W środę, 5 grudnia o godzinie 18.30 w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej w Jawiszowicach – Osiedle Brzeszcze, odbędą się „Jawiszowickie Rozmowy Poświęcone”. Biskup Piotr Greger i redaktor programowy radia „Anioł Beskidów” - ks. Jacek Pędziwiatr rozmawiać będą publicznie na temat: „Co łączy ambonę z ołtarzem?”. Wierni będą mieli możliwość czynnego udziału w tych spotkaniach, poprzez zadawanie pytań.