II niedziela Adwentu 9.XII.2018

1. Dziś podczas Mszy świętej o 11.30 poświęcenie i rozdanie medalików dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej. Na nieszpory zapraszamy o 16.30. Modlitwą i ofiarą materialną (składka do skarbony) wspieramy Kościół na Wschodzie. W dni powszednie roraty o 17.00, serdecznie zapraszamy.

a) W środę o 16.30 różaniec. O prowadzenie prosimy Różę XIV. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.
c) W czwartek wspomnienie świętej Łucji, dziewicy i męczennicy. W tym dniu modlimy się za księdza Dariusza z okazji jego imienin.
d) W piątek wspomnienie świętego Jana od Krzyża, prezbitera i doktora kościoła. O 16.30 koronka do Miłosierdzia Bożego i wypominki.

3. W przyszłą niedzielę i w Boże Narodzenie chrzty o 10.15. Przygotowania do chrztów w sobotę, po wieczornej Mszy św.. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na potrzeby parafii. Bóg zapłać za ofiary. Od przyszłej niedzieli będziemy rozprowadzać świece wigilijne Caritas w ramach akcji: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży przeznaczamy na wieloraką pomoc dzieciom.

4. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy „Gościa Niedzielnego” i „Niedzielę” a także inne tytuły. Niektóre wydania są darmowe, niektóre jednak ODPŁATNE (cena na okładce). Jest to kwota, którą zabierając gazetę, trzeba zapłacić. Nie zapominajmy o tym. W październiku wartość wystawionych gazet wynosiła 1602 zł. a w skarbonie było 541 zł. (deficyt 1060 zł. tylko za jeden miesiąc).