II Niedziela zwykła 19.01.2020

1. Dzisiaj o 10.15 chrzty. O godzinie 14.00 rozpoczęcie konkursu kolęd i pastorałek, nie będzie śpiewu kolęd o 16.30. Składka przeznaczona jest na potrzeby parafii to jest na ubezpieczenie obiektów parafialnych.

a) We wtorek, wspomnienie świętej Agnieszki, dziewicy i męczennicy.
b) W środę, o 16.30, zapraszamy na różaniec, o prowadzenie prosimy Różę I. Po wieczornej Mszy świętej spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.
c) W piątek, wspomnienie świętego Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.
d) W sobotę, święto Nawrócenia świętego Pawła, apostoła.

3. Zakończyliśmy wizytację duszpasterską zwaną kolędą. Bóg zapłać za życzliwe przyjęcie księży w Waszych domach. Dziękujemy za gościnność i ofiary, które z tej okazji złożyliście na nasze ręce. Część z nich stanowi wynagrodzenie za całoroczną posługę w kościele, część przeznaczymy na cele diecezjalne, a część na parafialne, (dołożymy środki na pokrycie kosztów nowego baldachimu, który wykonują siostry Karmelitanki w Częstochowie. Jeśli ktoś z różnych względów nie mógł być na kolędzie, to może umówić się z księdzem na konkretny termin błogosławieństwa domu czy mieszkania.

4. Stowarzyszenie "Brzost" zaprasza na spotkanie z ks. dr Jackiem Waligórą w czwartek 23 stycznia o godz. 17.30 na salkach u sióstr przy naszym kościele. Ks. Jacek opowie o bł. Jakubie Strzemię -arcybiskupie halickim, jego szatach grobowych i sanktuarium w Haliczu, w którym jest obecnie proboszczem.