III niedziela Adwentu - GAUDETE 15.12.2019

1. Dzisiejsza niedziela zwana jest niedzielą Gaudate czyli Radości. Nasza radość płynie z tego, że już niedługo obchodzić będziemy pamiątkę przyjścia Pana. Z racji trzeciej niedzieli miesiąca składka przeznaczona jest na potrzeby parafii. O 10.15 chrzty. Na nieszpory adwentowe zapraszamy  o 16.30. Również dzisiaj, Zapalnik Świętego Urbana zaprasza na wspólną Eucharystię o godzinie 17.00. Po niej adoracja Najświętszego Sakramentu.

a) We wtorek rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus.
b) W środę zapraszamy na różaniec. O prowadzenie prosimy Różę XV.
c) W piątek o 16.30 Droga Krzyżowa.
d) W środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

3. Młodzież z wolontariatu rozprowadza świece wigilijne w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wieloraką pomoc dzieciom z ubogich rodzin.

4. Od piątku rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Zapoznajmy się z programem dostarczonym do Waszych domów oraz dostępnym na ostatniej stronie gazetki parafialnej. Zapraszamy do uczestnictwa w naukach rekolekcyjnych. W piątek od godz. 9.00 do 12.00  w salce u sióstr będą wydawane paczki żywnościowe dla osób potrzebujących.

5. W czwartek o godzinie 17.00 Msza święta w intencji księdza Dariusza i księdza Arkadiusza z okazji zbliżającego się święta ich patronów chrztu świętego.