III Niedziela Wielkanocna 26.04.2020

1. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako Niedziela Biblijna. Kościół zachęca nas abyśmy sięgali po Pismo Święte, rozważali Jego słowa, bo to jest podstawą naszej wiary. Zapraszamy do uczestnictwa w transmisjach Mszy świętych z naszego kościoła. Do udziału w transmisji Mszy o 11:30 zachęcamy szczególnie dzieci z klas III, przygotowujące się do pierwszej Komunii świętej. Podczas tej Mszy, zostaną poświęcone modlitewniki pierwszokomunijne. Odbiór modlitewników odbędzie się w kościele od godziny 15:00. Na godzinę 15:00 zapraszamy po odbiór dzieci z klasy A, od 15:30 dzieci z klasy B, a od 16:00 dzieci z klasy C. Modlitewnik może również odebrać rodzic. Prosimy o przestrzeganie zaleceń epidemiologicznych to jest: założenie maseczki, zachowanie 2 metrów odstępu od innych rodziców, dzieci.

a) W środę, święto świętej Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
b) W piątek, wspomnienie świętego Józefa Rzemieślnika. Jest to również pierwszy piątek miesiąca. Po Mszach świętych nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na ten dzień nasz biskup udziela dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
c) W sobotę, liturgiczna uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze święte o 6.30 i 17.00. Jest to również dzień modlitw w intencji polskiej emigracji oraz pierwsza sobota miesiąca. Po Mszach świętych nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

3. Bóg Zapłać za ofiary składane na konto parafialne, zwłaszcza za te, złożone w ubiegłą niedzielę na potrzeby naszej parafii. W tym tygodniu zmieniliśmy pokrycie dachowe budynku gospodarczego. Koszt to 10 tysięcy złotych.

4. W piątek, rozpoczynamy miesiąc maj, który jest miesiącem maryjnym. Zadbajmy o kapliczki i przydrożne krzyże. Odmawiajmy litanię do Matki Bożej w naszych domach, módlmy się o ustanie epidemii. Nabożeństwa majowe w kościele w dni powszednie po Mszy św. wieczornej w niedzielę o 16.30. Przypominamy, że w naszym kościele podczas Mszy św. i nabożeństw może być zgromadzonych 36 osób.