IV niedziela Adwentu 23.XII.2018

1. W Imię Boże przeżywamy czas rekolekcji adwentowych. Od 14.00 do 17.00 (z przerwą od 15.30 do 16.00) spowiedź. Nie będzie dziś nieszporów. O 10.15 roczki.

a) W poniedziałek wigilia Bożego Narodzenia. Roraty o 6.30. Zachęcamy do zachowania religijnego charakteru przeżywania wieczerzy wigilijnej, na który składają się: czytanie Pisma Świętego, modlitwa, łamanie się opłatkiem i składanie sobie życzeń, wspólny posiłek i śpiew kolęd. Pasterka na Borze o 22.00, natomiast w kościele parafialnym o 24.00.
b) We wtorek Boże Narodzenie. Msze święte jak w niedzielę.
c) W środę, święto świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte również jak w niedzielę. Poświęcenie owsa na Borze po Mszy o 9.00, w kościele parafialnym po Mszy o 11.30. W tym dniu przez ofiary wspieramy uczelnie katolickie: Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
d) W czwartek, święto świętego Jana, apostoła i ewangelisty. Po Mszy poświęcenie i rozdawanie wina.
e) W piątek, święto świętych Młodzianków, męczenników.
f) W niedzielę, święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. Na Mszę o 8.30 zapraszamy jubilatów, którzy w 2018 roku obchodzili 60cio i 50cio lecie zawarcia związku małżeńskiego.

3. Porządek kolędy zostanie podany w święto Świętego Szczepana. Znajduje się on również w gazetce parafialnej. Na czas kolędy nie będzie Mszy świętej wieczornej. Gdy wróci ona do porządku Mszy w naszej parafii, (po zakończeniu kolędy), zostanie to ogłoszone w niedzielę poprzedzającą.

4. W Nowy Rok o 15.00 spotkanie opłatkowe dla Róż Różańcowych.