IV Niedziela Wielkanocna 3.05.2020

1. Dzisiejsza niedziela zwana jest Niedzielą Dobrego Pasterza. Modlimy się o powołania do Służby Bożej. Po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Po południu o 16.30 nabożeństwo majowe i adoracja. Nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszach świętych wieczornych. Zachęcamy do odprawiania nabożeństwa majowego w rodzinach. Przypominamy, że w naszym kościele podczas Mszy świętych i nabożeństw może przebywać 36 osób. Prosimy o przestrzeganie zasad dystansu społecznego oraz zakładania maseczek.

a) W poniedziałek wspomnienie świętego Floriana, męczennika, patrona strażaków
b) W środę, święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba
c) W czwartek, pierwszy czwartek miesiąca, od 16:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja jako Godzina Święta, zakończona nabożeństwem majowym.
d) W piątek, uroczystość świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. W przyszłą niedzielę ofiarą do skarbony wspieramy diecezjalne radio Anioł Beskidów.

4. W kwietniu odeszli do wieczności: Jerzy Kozik, Ewa Hebda, Roman Żak, Jerzy Bielenin, Emilia Stachura