IV Niedziela Wielkiego Postu 14.03.2021

1. Dzisiejsza niedziela, w liturgii Kościoła, zwana jest niedzielą radości. Radujemy się tym, że zbliżają się Święta Paschalne. Źródłem tej radości jest Boża obecność, która daje nam siłę do przezwyciężenia wszelkich ograniczeń i słabości. O 15.30 zapraszamy na Drogę Krzyżową. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 16.00.

a) W środę, o 16.30 zapraszamy na różaniec. O prowadzenie prosimy Różę I.
b) W piątek, uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. O 16.30 Droga Krzyżowa.

3. Od przyszłej niedzieli, w naszej parafii, rozpoczną się rekolekcje wielkopostne. Ze względu na pandemię, ich forma będzie mocno skrócona, w porównaniu do lat ubiegłych. Nauk rekolekcyjnych można wysłuchać również przez internet, oglądając transmisję na żywo z naszego kościoła. Program rekolekcji został dostarczony do Waszych domów. Postarajmy się aby codziennie w nich uczestniczyć. Z powodu zachorowania na koronawirusa, ksiądz Józef Lach musiał zrezygnować z prowadzenia naszych rekolekcji. Zastąpi go inny kapłan, a księdza Józefa polecajmy Bogu w naszych modlitwach.

4. W przyszłą niedzielę o 10.15 Chrzty. Przygotowania do chrztu w sobotę, po wieczornej Mszy świętej. Składka przeznaczona będzie na potrzeby parafii, z racji trzeciej niedzieli miesiąca. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

5. 19 marca 2021r. w Uroczystość Św. Józefa rozpoczniemy obchody Roku Świętego Józefa.  Z tej okazji zapraszamy wszystkich po Mszy św. o godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu i czuwanie ku czci św. Józefa.

6. W przyszła niedzielę 21 marca po Mszy św. wieczornej odbędzie się w naszym kościele koncert pasyjny w wykonaniu chóru Maksymalni z Zespołem Kameralnym. Więcej informacji na plakacie w przedsionku i na naszej stronie internetowej.