IV Niedziela Wielkiego Postu 22.03.2020

1. Mimo epidemii dbajmy o nasz rozwój duchowy. Słuchajmy audycji religijnych w radiu i telewizji, czytajmy artykuły w prasie katolickiej (wyłożonej na półce przed wejściem do naszego kościoła). Ze względu na epidemię nie będzie w tym roku rekolekcji wielkopostnych. Nie będzie też organizowana spowiedź ogólna. Do spowiedzi zapraszamy codziennie przed Mszą świętą.

a) W środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego oraz Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do modlitwy w intencji dzieci poczętych. Zachęcamy do duchowej adopcji dziecka poczętego. Swoją decyzję można wpisać do Parafialnej Księgi Duchowej Adopcji  dziecka poczętego.

3. Prosimy Was o zrozumienie tej nadzwyczajnej sytuacji – mając na uwadze prawo miłości bliźniego. Ufamy, że czas prawdziwego „postu eucharystycznego” stanie się najmocniejszą formą rekolekcji w naszym życiu. Prosimy również o pozostanie w domu i unikanie wszelkich zbiorowisk ludzkich aż do odwołania. Wasze życie, przeniknięte dobrem, wiarą i modlitwą jest zbyt wielką wartością, by narażać je na niebezpieczeństwo przedwczesnej śmierci. Zachowajmy wszelkie środki ostrożności. Jako ludzie wierzący módlmy się o ustanie epidemii. Jako wasi duszpasterze prosimy, by szczególnie nasze domy stały się teraz kościołami, w których we wspólnocie najbliższych będziemy trwać na modlitwie. Zachęcamy wszystkich do łączności duchowej w modlitwie Koronką do Miłosierdzia Bożego każdego dnia o godzinie 15.00 oraz do modlitwy różańcowej, do której wzywają także biskupi, wieczorem o 20.30. Łączymy się z Wami we wspólnej modlitwie i prosimy Boga przez wstawiennictwo Maryi i świętych o błogosławieństwo dla Świata. Zawierzamy całą naszą Wspólnotę parafialną Miłosierdziu Bożemu i prosimy o dar nawrócenia serc i łaskę wybawienia nas od zarazy. Dziękujemy również za wszystkie wpłaty na konto parafialne, na rzecz naszej parafii. Mimo mniejszej ilości wiernych na niedzielnych Mszach, konieczne jest utrzymanie naszego kościoła i jego obejścia, wraz z wszystkimi pracownikami. Muszą zostać opłacone rachunki za prąd, gaz,wodę i wszystkie inne, związane z działaniem tak dużej instytucji jak nasza parafia. Numer konta znajduje się na naszej stronie internetowej. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać.

Konto bankowe:
Nr: 37 1050 1315 1000 0001 0426 2845