Niedziela Chrztu Pańskiego 12.01.2020

1. Dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego jest wspomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie i zapowiedzią chrztu chrześcijańskiego. Dziś kończy się okres Bożego Narodzenia, jednak w Polsce zwyczajowo kolędy śpiewamy do drugiego lutego. Po południu o 16.30 zapraszamy na śpiew kolęd oraz przypominamy o konkursie kolęd    i pastorałek, który odbędzie się w naszej parafii 19 stycznia. Zapisy w zakrystii.

a) W piątek, wspomnienie świętego Antoniego, opata. O 16.30 Droga Krzyżowa.
b) W sobotę rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
c) W przyszłą niedzielę o 10.15 chrzty. Przygotowanie do chrztu      w sobotę po wieczornej Mszy świętej.

3. W przyszłą niedzielę od 14.00 konkurs kolęd i pastorałek, nie będzie śpiewu kolęd o 16.30.

4. Od poniedziałku wracają Msze święte wieczorne.

5. Zmarła śp. Danuta Smarduch, mama ks. proboszcza Aleksandra  z Hecznarowic wieloletniego wikariusza w Brzeszczach.
Pogrzeb odbędzie się we wtorek, 14 stycznia br., o godzinie 12:00   w kościele pw. NSPJ w Nowym Targu.