Niedziela Miłosierdzia Bożego

1. Bóg ma miłosierdzie dla nas ludzi – oto centralne orędzie dzisiejszej niedzieli, zwanej Niedzielą Miłosierdzia, która kończy czas Oktawy Wielkanocnej; jej główne obchody odbywają się dzisiaj w Krakowie-Łagiewnikach. Dzisiejsza niedziela to również święto patronalne Caritas i rozpoczynamy nim Tydzień Miłosierdzia. Dziś o 15.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

a) W poniedziałek uroczystość świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
b) W środę, wspomnienie świętego Józefa, rzemieślnika. Na różaniec zapraszamy o 16.30. O prowadzenie prosimy Różę XV. W tym dniu rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które będziemy odprawiać po wieczornych Mszach świętych, a w niedzielę o 16.30 przed Mszą świętą wieczorną.
c) W czwartek, wspomnienie świętego Atanazego, biskupa i Doktora Kościoła. Jest to również pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się o powołania do służby bożej. Spowiedź przed pierwszym piątkiem od godziny 16.00, o 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu jako Godzina Święta. Nabożeństwo Majowe odbędzie się po adoracji.
d) W piątek, uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Jest to dzień modlitw w intencji emigracji polskiej. Msze święte jak w niedzielę. Nie obowiązuje post oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to również pierwszy piątek miesiąca; oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź pierszopiątkowa od 16.00. Ze względu na Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i obowiązujący w tym dniu niedzielny porządek Mszy świętych, wyjątkowo nie pojedziemy do chorych.
e) W sobotę, wspomnienie świętego Floriana, męczennika i patrona strażaków. Jest to również pierwsza sobota miesiąca. W szczególny sposób oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi.

3. W tym roku procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami: Piastkowską, Dąbrowskiego, Willową, Kościelną.

4. Ze względu na brak chętnych pielgrzymka na Górę Świętej Anny nie odbędzie się. Wpłaty można odebrać w zakrystii.