Niedziela Miłosierdzia Bożego 19.04.2020

Każdy wierny może uzyskać odpust zupełny w dniu dzisiejszym (biorąc pod uwagę obecną sytuację stanu epidemii) spełniając następujące warunki:
  • wyrzekając się całkowicie jakiegokolwiek grzechu;
  • wzbudzając zamiar wypełnienia trzech zwykłych warunków (spowiedź sakramentalna, komunia eucharystyczna, modlitwa w intencjach papieskich) – gdy tylko będzie to możliwe;
  • odmawiając przed świętym wizerunkiem naszego Pana Jezusa Miłosiernego modlitwę «Ojcze nasz» i Credo, dodając pobożne wezwanie do Pana Jezusa Miłosiernego (np. «Jezu Miłosierny, ufam Tobie»).

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego, które płynie z ofiary Chrystusa na Krzyżu. Miłosierdzie Boże to jedyna nadzieja człowieka. O godzinie 15.00 transmisja online z wystawienia Najświętszego Sakramentu i koronki do Miłosierdzia Bożego; nie będzie nieszporów. Z racji trzeciej niedzieli miesiąca, na konto parafialne można składać ofiary na potrzeby parafii. Bóg zapłać za każdy datek. Dzisiejszą niedzielą kończymy oktawę wielkanocną. Od poniedziałku zmieniają się przepisy co do ilości wiernych podczas Mszy świętych i nabożeństw. W naszym kościele według nowych przepisów może przebywać 30 osób.

a) W czwartek, uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
b) W sobotę, święto Świętego Marka, ewangelisty.

3. Przyszła niedziela, będzie obchodzona jako Niedziela Biblijna.

4. We wtorek, zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu online. W ten dzień, nasza parafia prowadzi adorację w ramach wieczystej adoracji w naszej diecezji. Czas trwania adoracji od godziny 8.00 do 17.00. Na stronie będzie transmisja i zbliżenie na Najświętszy Sakrament, prosimy o modlitwę w domach.