Niedziela Palmowa 28.03.2021

1. W dzisiejszą niedzielę wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy, na kilka dni przed męką, ukrzyżowaniem i zmartwychwstaniem. Na pamiątkę tego wydarzenia podczas Mszy świętych poświęcenie palm. O 15.30 zapraszamy na Drogę Krzyżową, a o 16.00 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

a) W środę, o 16.30 zapraszamy na Różaniec. O prowadzenie prosimy Różę II.

b) W czwartek, o godzinie 18.00 Msza święta Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy świętej adoracja w ciemnicy do 21.00, zakończona Apelem Jasnogórskim.

c) W piątek, o 15.00, Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa. Rozpoczęcie liturgii Wielkiego Piątku o godzinie 18.00. Po liturgii adoracja przy Grobie Pańskim. O 21.00 Droga Krzyżowa wokół kościoła, prosimy o przyniesienie świec. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły

d) W sobotę, poświęcenie pokarmów przed kościołem od godziny 10.00 do godziny 15.00 co pół godziny. Na Borze poświęcenie pokarmów o 15.30. Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o 18.00 i zostanie zakończona procesją od Grobu Pańskiego do ołtarza głównego.

e) Święte Triduum Paschalne zakończymy w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, uroczystymi nieszporami. W tym dniu odprawimy dodatkową Mszę świętą o godzinie 15.00.

3. We wtorek, 30 marca od godziny 9:00, na salkach u sióstr będą rozdawane paczki dla biednych osób z naszej parafii.

4. Możliwość spowiedzi codziennie na pół godziny przed Mszą świętą oraz w Wielki Czwartek i Piątek po liturgii wieczornej. W piątek pojedziemy również z posługą sakramentalną do chorych, którzy zostaną wcześniej zgłoszeni w zakrystii.

5. Prosimy o stosowanie się do obowiązujących obecnie obostrzeń sanitarnych. W naszym kościele może przebywać tylko 30 osób. Zachęcamy do uczestnictwa w obchodach Wielkiego Tygodnia poprzez transmisję online.