Oświadczenie o stanie zdrowia

Drodzy Parafianie

Chcielibyśmy Was poinformować, że ksiądz Dariusz otrzymał pozytywny wynik testu na Covid-19. Chory czuje się dobrze i został objęty izolacją, która potrwa do 4 listopada.

W tym miejscu chcemy zaznaczyć, że ksiądz Dariusz  już od dnia, kiedy wystąpiły u niego pierwsze objawy,  z nami oraz z osobami pracującymi na plebanii nie ma absolutnie żadnego kontaktu. Szczęśliwym trafem, wynikającym z podziału obowiązków, ksiądz Dariusz miał z nami ograniczony kontakt już od soboty 17 października, a więc na dużo przed wystąpieniem u niego objawów koronawirusa.

Po przedstawieniu całej sytuacji sanepidowi, powiatowa stacja epidemiologiczna zadecydowała, że ze względu na szybkie odizolowanie i brak kontaktu z zakażonym,  parafia może nadal normalnie funkcjonować i że możemy nadal wypełniać swoją posługę względem Was. Zapewniamy, że czujemy się bardzo dobrze i nie mamy żadnych objawów wskazujących na zakażenie. Jeśli jakiekolwiek się pojawią, natychmiast poddamy się testom i kwarantannie.

Wszyscy na plebanii regularnie dezynfekujemy ręce, nosimy maseczki i przestrzegamy zasad niezbędnych do ochrony zdrowia w trudnym czasie epidemii. Prosimy Was wszystkich o modlitwę. Dbajcie o siebie.