Piąta Niedziela Wielkanocna 19.05.2019

1. Dzisiaj przeżywamy piątą niedzielę wielkanocną. O 10.15 chrzty. O 16.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe. Z racji trzeciej niedzieli miesiąca składka przeznaczona jest na inwestycje w parafii.

a) We wtorek, wspomnienie świętego Jana Nepomucena, kapłana i męczennika
b) W środę przypada 24 rocznica pobytu Jana Pawła II na terenie naszej diecezji. O 16.30 zapraszamy na różaniec. O prowadzenie prosimy Różę III.
c) W piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych. Jest to dzień modlitw za Kościół w Chinach. Od 16.30 możliwe będzie przystąpienie do spowiedzi przed odpustem parafialnym świętego Urbana.
d) W sobotę przeżywamy w naszej parafii odpust. Msze święte o 6.30, 8.00, a o 18.00 suma odpustowa i przekazanie nam relikwii świętego Urbana. Po sumie procesja, na którą zapraszamy w strojach regionalnych, a dzieci w strojach komunijnych.

3. Tradycyjne, 18 już spotkanie odpustowe w ogrodach plebańskich, odbędzie się w niedzielę. Rozpoczęcie o godzinie 15.00. Będą różne atrakcje m.in. występy zespołów muzycznych, loteria, poczęstunek. Losowanie nagrody głównej, którą jest rower, odbędzie się po występie zespołu Fausystem.

4. W piątek, o 18.00, w kościele na Osiedlu powitanie relikwii  św. Melchiora Grodzieckiego. W sobotę od 10.30 do 12.00 nasza parafia będzie się modlić przed relikwiami. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. Dni Krzyżowe odbędą się 27, 28 i 29 maja.

6. Do końca maja w zakrystii można odebrać karty na kolonie.