Szósta Niedziela Wielkanocna 26.05.2019

1. Dzisiaj przeżywamy szóstą niedzielę wielkanocną; w szczególny sposób modlimy się za wszystkie mamy z okazji ich święta. O 10.15 roczki. O 16.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe, po nim Msza święta.

a) W środę, wspomnienie świętej Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy. O 16.30 zapraszamy na różaniec. O prowadzenie prosimy Różę IV.
b) We czwartek, wspomnienie świętego Jana Sarkandra, kapłana i męczennika, patrona naszej diecezji. Główne uroczystości odbędą się w Skoczowie na Kaplicówce. Ksiądz Biskup zaprasza do wzięcia udziału w uroczystości.
c)  W piątek, święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu kończymy nabożeństwa majowe. Jest to również pierwszy dzień nowenny do Ducha Świętego
d) W sobotę, wspomnienie świętego Justyna, męczennika i pierwsza sobota miesiąca. W szczególny sposób modlimy się za dzieci z okazji ich święta. W tym dniu rozpoczynamy nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

3. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe. Procesje odbywać się będą po wieczornych Mszach świętych. W poniedziałek do figury na ulicy świętej Anny; we wtorek do krzyża na ulicy Reja, a w środę do krzyża na Golgocie obok kościoła.

4. Dziś od 15.00 zapraszamy na festyn parafialny. W programie loteria, występy zespołów regionalnych, a około 17.00 występ gwiazdy wieczoru , zespołu FAUSYSTEM. W czasie występów poczęstunek przygotowany przez Panie gospodynie

5. Zapraszamy młodzież bierzmowaną na rekolekcje wakacyjne organizowane przez Ruch Światło-Życie, wprowadzające na trzeci stopień formacyjny Oazy Nowej Drogi, które odbywać się będą w Juszczynie, koło Żywca. Turnus I – 28.06 – 14.07, turnus II – 16.07 – 01.08. Koszt – 720 złotych. Więcej informacji u księdza Dariusza, na stronie internetowej Ruchu Światło-Życie diecezji bielsko-żywieckiej oraz w gazetce parafialnej.

6. W przyszłą niedzielę z okazji Dnia Dziękczynienia przed kościołem, zbiórka do skarbony na świątynię Oatrzności Bożej w Warszawie.