Uroczystość Najświętszej Trójcy 16.06.2019

1. Dziś przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. O 10.15 chrzty.  Na nabożeństwo czerwcowe zapraszamy o 16.30. Składka przeznaczona jest na potrzeby parafii.

a) W poniedziałek, wspomnienie świętego brata Alberta Chmielowskiego.
b) W środę zakończenie roku szkolnego. O 8.00 Msza święta na zakończenie roku szkolnego dla klas IV-VIII szkoły podstawowej i klas III gimnazjum, a o 9.30 Msza święta dla klas I-III szkoły podstawowej. O 16.30 zapraszamy na różaniec. O prowadzenie prosimy Różę VII. Po Mszy św. spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.
c) W czwartek, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze święte w kościele parafialnym o 7.00, 8.30, 10.00, około 12.00 (po procesji) i 17.00; na Borze o 16.00. Nabożeństwo czerwcowe o 16.30. Po Mszy o 10.00 wyrusza tradycyjna procesja Eucharystyczna, która przejdzie ulicami: Piastowską, Dąbrowskiego i Kościelną, udział w niej, jest publicznym wyznaniem naszej wiary. Na procesję zapraszamy dzieci w strojach komunijnych, dziewczynki do sypania kwiatków,chłopców do dzwonienia dzwoneczkami. Prosimy o zabranie feretronów i sztandarów, a mieszkańców trasy o przygotowanie ołtarzy. Procesje oktawy Bożego Ciała będą odbywać się po Mszach świętych wieczornych, a w niedzielę po Mszy o 8.30.
d) W piątek, wspomnienie świętego Alojzego Gonzagi, zakonnika. O 16.30 Droga Krzyżowa, po niej Msza Święta.

3. W poniedziałek 17 czerwca po Mszy św. wieczornej spotkanie z rodzicami dzieci wyjeżdżających na kolonię do Jarosławca. Prosimy o przyniesienie reszty wpłaty.