Uroczystość Świętej Trójcy 7.06.2020

1. Dzisiaj czcimy największą tajemnicę naszej wiary. Bóg jest jeden, ale w trzech osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Na nabożeństwo czerwcowe zapraszamy o 16.30. W dzisiejszą niedzielę wraca obowiązek uczestnictwa we Mszy świętej w kościele – w niedziele i święte nakazane. Natomiast  osoby chore i starsze nadal są objęte dyspensą. Od przyszłej niedzieli nie będziemy transmitować Mszy świętych z naszego kościoła przez internet. Tych, którzy nie mogą pójść do kościoła zachęcamy do uczestnictwa we Mszach świętych i nabożeństwach w środkach społecznego przekazu.

a) W poniedziałek, wspomnienie świętej Jadwigi, królowej.
b) W czwartek, obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze święte w kościele parafialnym jak w niedzielę, na Borze o 16.00. Po Mszy świętej o godzinie 10.00 procesja Bożego Ciała wokół kościoła. Po procesji o godzinie 11.30 Msza święta.
c) W piątek po Bożym Ciele o godzinie 20.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.
d) W sobotę, wspomnienie świętego Antoniego z Padwy, prezbitera. O 17.00 kolejne nabożeństwo fatimskie. Procesja fatimska w kościele.

3. W środę, o godzinie 17.00, zapraszamy na Mszę świętą w intencji księdza Arkadiusza, który obchodzi 20-tą rocznicę święceń kapłańskich.

4. W maju odeszli do wieczności Monika Walczyk, Marian Kargol, Grzegorz Kolan, Irena Pęcikiewicz, Andrzej Maga.