Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 2.06.2019

1. Przed czterdziestoma dniami obchodziliśmy uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, a dzisiaj przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jezus wstąpił do chwały niebieskiej, lecz nieustannie powinna towarzyszyć nam myśl, że jest On z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. O 16.30 zapraszamy na adorację popołudniową i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przed kościołem zbiórka na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, która jest wotum wdzięczności za opiekę Bożą nad naszą ojczyzną. Trwa również nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Dzisiaj w Skoczowie odbywa się Msza święta ku czci świętego Jana Sarkandra – patrona naszej diecezji.

a) W poniedziałek, wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i towarzyszy.
b) W środę, o 16.30 zapraszamy na różaniec. O prowadzenie prosimy Różę V.
c) W czwartek, przypada pierwszy czwartek miesiąca. Spowiedź od 16.00 i adoracja jako Godzina Święta, na zakończenie adoracji nabożeństwo czerwcowe. Modlimy się o dar nowych powołań do służby w Kościele.
d) W piątek, pierwszy piątek miesiąca. Po mszach świętych rano i wieczorem nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź od 16.00. Rano pojedziemy do chorych. Spowiedź przed pierwszym piątkiem  również w tygodniu pół godziny przed każdą Mszą świętą.
e) W sobotę, wspomnienie świętej Jadwigi, królowej.

3. W przyszłą niedzielę, 9 czerwca, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przed kościołem zbiórka do skarbony na Dom Samotnej Matki.

4. Zapraszamy wszystkich na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiamy  od poniedziałku do soboty po wieczornych Mszach świętych, a w niedzielę o 16.30.

5. W poniedziałek,  10 czerwca, w święto Matki Kościoła, o godzinie 11.00, zostanie odprawiona w Bielanach Msza święta dla chorych i starszych naszego dekanatu. Mszę odprawi ksiądz Biskup Piotr Greger. Organizujemy autobus. Zapisy w zakrystii. Wyjazd w poniedziałek, 10 czerwca, o godzinie 10.00.

6. W sobotę, o godzinie 4.00, wyjazd na pielgrzymkę Częstochowa – Żuławy. Prosimy o wcześniejsze przybycie ponieważ będziemy pakować bagaże.

7. W niedzielę, 9  czerwca, odbędzie się w Oświęcimiu po raz ósmy „Marsz dla Życia i Rodziny”, Rozpocznie się on Mszą świętą o 13.00 w Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych (Salezjanie). Po niej uczestnicy przejdą w radosnym pochodzie ulicami Oświęcimia. Marsz zakończy rodzinne świętowanie na estradzie przy Oświęcimskim Centrum Kultury, gdzie odbędzie się Piknik Rodzinny z zabawami dla dzieci i koncertem zespołu „Małe TGD”. Wstęp wolny. Szczegóły na plakatach.

8. W maju, z naszej parafialnej wspólnoty, odeszli do wieczności: Tadeusz Wardyła, Józef Rakocki, Krystyna Kulka, Mieczysława Czudek, Jerzy Momot, Andrzej Lekki i Anna Kamińska