V Niedziela Wielkiego Postu 21.03.2021

1. W imię Boże rozpoczynamy czas rekolekcji wielkopostnych. Postarajmy się tak ułożyć czas, aby w każdy dzień wysłuchać nauk rekolekcyjnych, czy to osobiście w kościele, zachowując reżim sanitarny, czy też oglądając transmisję internetową z naszego kościoła. Codziennie w czasie rekolekcji można skorzystać ze spowiedzi świętej od 16.00 do 17.00 i od Mszy świętej wieczornej do 19.00. W środę, na zakończenie rekolekcji będzie zbierana taca na cele rekolekcyjne. Dzisiaj o 10.15 chrzty. O 15.30 Droga Krzyżowa, o 16.30 Gorzkie Żale. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby parafii.

2. Na stoliku pod chórem można nabyć świece wielkanocne (paschaliki), Dochód przeznaczony jest na wsparcie potrzebujących, między innymi na wsparcie rodzin w Syrii.

a) W czwartek, uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do duchowej adopcji dziecka poczętego. Decyzję podjęcia adopcji będzie można wpisać po Mszy świętej wieczornej do Parafialnej Księgi Adopcji.
b) W piątek, o 16.30 Droga Krzyżowa.

4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Niedzielę Palmową. Ze względu na pandemię,  poświęcenie palm na każdej Mszy św. Nie będzie konkursu palm.

5. W dniu 24 marca (środa) będziemy przeżywać 100 rocznicę urodzin Sługi Bożego Ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Oazowego Ruchu-Światło-Życie. Z tej okazji, o 17.00 podczas Mszy świętej będziemy modlić się o rychłą beatyfikację Księdza Franciszka. Oaza Rodzin w Brzeszczach zaprasza na nią wszystkich którzy kiedykolwiek, w jakikolwiek sposób byli związani ze wspólnotą Ruchu Światło Życie (czy to w formacji dziecięcej, młodzieżowej, ministranckiej). Serdecznie zapraszamy.