VII Niedziela Wielkanocna 24.05.2020

1. Dzisiejsza uroczystość przypomina nam, że naszym celem jest niebo gdzie przebywa Chrystus i zaprasza nas do przebywania z nim na wieki. Dzisiaj przeżywamy odpust parafialny ku czci naszego patrona Świętego Urbana. Kto w dniu dzisiejszym nawiedzi nasz kościół, jest w stanie łaski uświęcającej, pomodli się w intencjach Ojca Świętego może uzyskać odpust czyli darowanie kar za grzechy. Suma odpustowa o 11.30. Ze względu na pandemię nie będzie procesji. Na nabożeństwo majowe zapraszamy o 16.30.

a) W poniedziałek, przypada liturgiczne wspomnienie świętego Urbana. Od poniedziałku mogą przy ołtarzu służyć ministranci i lektorzy, serdecznie wszystkich zapraszamy do podjęcia posługi przy ołtarzu.
b) We wtorek, wspomnienie świętego Filipa Nereusza, prezbitera. W tym dniu modlimy się za wszystkie matki z okazji ich święta.
c) W piątek wspomnienie świętej Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.
d) W sobotę, wspomnienie świętego Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika, patrona naszej diecezji. W tym dniu biskup ordynariusz udzieli święceń kapłańskich diakonom naszej diecezji. Pamiętajmy o nich w modlitwie.

3. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończymy również nabożeństwa majowe. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii.

4. Odpust parafialny to czas, kiedy planujemy różne wydarzenia w życiu parafii. Takim wydarzeniem jest uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Musimy być świadomi tego, że ze względu na epidemię w tym roku ma ona inny charakter. Dzieci nie mogą przystąpić do Pierwszej Komunii w jednej grupie i na jednej Mszy, ponieważ obowiązuje nas limit osób przebywających w kościele. Proponujemy, aby uroczystość Pierwszej Komunii Świętej odbywała się w grupach dziesięcioosobowych. W kościele, oprócz dzieci, mogliby się znajdować rodzice oraz rodzice chrzestni, pozostali członkowie najbliższej rodziny mogliby znajdować się poza kościołem, zachęcamy do uczestnictwa w transmisji online. Do wejścia do kościoła, będzie upoważniał przygotowany przez nas wcześniej bilecik z numerem. Uroczystość planujemy przeprowadzić w niedzielę, 21 czerwca, podczas Mszy świętych o 8.30, 10.00,11.30 i 13.30. Aby zachować porządek, grupy i godziny w których dzieci przystąpią do Komunii Świętej rozlosujemy w piątek, po Mszy świętej wieczornej. Prosimy oglądać transmisję z losowania w internecie. Prosimy o dostosowanie się do tych wymogów, a rodzicom zawierzamy troskę o zadbanie aby dzieci we współpracy z siostrą katechetką były jak najlepiej przygotowane do tej uroczystości. Jeśli zajdą jakieś zmiany, na przykład w poluzowaniu obostrzeń, będziemy o tym informować.