VII Niedziela zwykła 23.02.2020

1. Dzisiaj siódma niedziela zwykła. O 10:15 roczki. Po Mszy świętej o godzinie 11:30 do Mszy świętej o 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu jako czterdziestogodzinne nabożeństwo eucharystyczne przed Wielkim Postem, na którą serdecznie zapraszamy.

a) W środę, Środa Popielcowa, którą rozpoczynamy Wielki Post – czas umartwienia i pokuty oraz rozważania męki Pańskiej. Msze święte o 6.30, 8.00 i 17.00; na Borze o 16.00. Podczas Mszy świętych posypywanie głów popiołem na znak pokuty. O 16.30 zapraszamy na różaniec, o prowadzenie prosimy Różę VI.
b) W piątek, o 16:30 Droga Krzyżowa.
c) W przyszłą niedzielę o 15.30 Droga Krzyżowa a o 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

3. Zachęcamy do podejmowania postanowień wielkopostnych. Jednym z nich może być abstynencja od napojów alkoholowych. Swoją decyzję o abstynencji można wpisać do Parafialnej Księgi Trzeźwości.

4. Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej zaprasza we wtorek 25 lutego o godz. 17.00 do strażnicy OSP Brzeszcze na spotkanie pt.: LOSY BRZESZCZAN PODCZAS II WOJNY ŚWIATOWEJ. W programie m.in. wspomnienie o Marii Bobrzeckiej, Stanisławie Morończykowej, Janie Nosalu i mieszkańcach wysiedlonych z terenu Bud i Boru.

5. Spółka Pastwiskowa w Brzeszczach i Towarzystwo Kultury Alternatywnej „Kurnik” zapraszają w czwartek 27 lutego , o godz. 17.00, do strażnicy OSP w Brzeszczach na spotkanie pt.: DZIEJE BRZESZCZ. OD ZARANIA DO 1918 ROKU. W programie wykłady o majątku Dominika Kamila de Gherri, Spółce Oszczędności i Pożyczek , pożarach w Brzeszczach i środowisku przyrodniczym.