VIII niedziela zwykła 3.03.2019

1. Dzisiaj ósma niedziela zwykła. Po Mszach świętych Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca, a po Mszy o 11.30 Adoracja do wieczornej Mszy o 17.00 w ramach nabożeństwa czterdziestogodzinnego przed Wielkim Postem. Serdecznie wszystkich zapraszamy, a w szczególności te rejony parafii, które nie były jeszcze wymienione do adoracji.

a) W poniedziałek, święto świętego Kazimierza, królewicza
b) W środę przypada Środa Popielcowa; rozpoczynamy nią okres Wielkiego Postu. Msze święte o 6.30, 8.00 i 17.00; na Borze o 16.00. Podczas Mszy, na znak umartwienia i pokuty, posypiemy głowy popiołem. O 16.30 zapraszamy na różaniec. O prowadzenie prosimy Różę VII
c) W piątek o godzinie 16.30 Droga Krzyżowa dla dzieci a po wieczornej Mszy świętej dla młodzieży i starszych

3. W przyszłą niedzielę przypada pierwsza niedziela Wielkiego Postu. O 15.30 Droga Krzyżowa, a o godzinie 16.00 zapraszamy na Gorzkie Żale. Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu.

4. Od dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu. Zachęcamy do podjęcia czasowej lub całkowitej abstynencji od napojów alkoholowych. Swoją decyzję można wpisać do parafialnej Księgi Trzeźwości.

5. Ruszają zapisy na wyjazd kolonijny dla dzieci i młodzieży w Jarosławcu . Wyjazd organizowany jest w dniach od 12 do 22 lipca koszt 1170 zł od osoby.