XVI Niedziela Zwykła 19.07.2020

1. Dzisiaj szesnasta niedziela zwykła. Na nieszpory zapraszamy o godzinie 16.30. Składka, z racji trzeciej niedzieli miesiąca przeznaczona jest na potrzeby parafii. O 10:15 chrzty.

a) W środę, święto Świętej Mari Magdaleny. O 16.30 różaniec, o prowadzenie prosimy Różę I.
b) W czwartek, święto Świętej Brygidy zakonnicy, patronki Europy.
c) W piątek, wspomnienie Świętej Kingi, dziewicy.
d) W sobotę, święto Świętego Jakuba, apostoła. W tym dniu kierowcy czczą swojego patrona, Świętego Krzysztofa. Po Mszy świętej wieczornej poświęcenie pojazdów na placu plebańskim i na parkingu. Dobrowolne ofiary składane podczas święcenia zostaną przekazane na fundusz NIVA Polska, który wspiera polskich misjonarzy.

3. W tym roku 37 pielgrzymka oświęcimska do Częstochowy będzie miała inny charakter. 11.08.2020 o godzinie 8.00 wyjazd autokarów, godzina 10:30 Droga Krzyżowa w sanktuarium Ojca Pio w Świętej Górce Przeprośnej, godzina 13:30 Msza święta w Częstochowie, godzina 16:00 różaniec z zawierzeniem rodzin w sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej i powrót do parafii. Zapisy w zakrystii.