XVII niedziela zwykła 28.07.2019

1. Dzisiaj siedemnasta niedziela zwykła. O 10.15 roczki.

a) W poniedziałek, wspomnienie świętej Marty.
b) W środę, wspomnienie świętego Ignacego z Loyoli, prezbitera. O 16.30 różaniec, o prowadzenie prosimy Różę XIV
c) We czwartek, wspomnienie świętego Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora kościoła. Jest to również pierwszy czwartek miesiąca. Od 16.00, spowiedź i adoracja jako Godzina Święta. W tym dniu rozpoczynamy miesiąc trzeźwości i abstynencji. Swoją deklarację można wpisać do Parafialnej Księgi Trzeźwości wyłożonej w kaplicy Krzyża.
d) W piątek, przypada dzień odpustu Porcjunkuli; wszyscy którzy nawiedzą kościół, pomodlą się w intencjach Ojca Świętego i będą w stanie łaski uświęcającej mogą uzyskać odpust czyli darowanie kar za grzechy. Jest to również pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od 16.00. Po każdej Mszy świętej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Rano pojedziemy również do chorych. Na Mszę świętą o 17.00 zapraszamy w sposób szczególny osoby, chcące zapisać się na XXXVI Oświęcimską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę.
Po Mszy odbędą się główne zapisy oraz wydawanie emblematów pielgrzymki. Wpisowe 60 złotych + opłata 30 złotych za autobus powrotny.
e) W sobotę, pierwsza sobota miesiąca. Po Mszach świętych nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.