XXI niedziela zwykła 25.08.2019

1. Dzisiaj dwudziesta pierwsza niedziela zwykła. O 10.15 roczki. Na nieszpory zapraszamy o 16.30.

a) We poniedziałek, uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.
b) We wtorek, wspomnienie świętej Moniki.
c) W środę, wspomnienie świętego Augustyna, biskupa i doktora kościoła. O 16.30 zapraszamy na różaniec, o prowadzenie prosimy Różę III.
d) We czwartek wspomnienie męczeństwa świętego Jana Chrzciciela.

3. W przyszłą niedzielę odpust parafialny ku czci świętego Idziego, drugiego patrona naszej parafii. Suma odpustowa o 11.30. W Cieszynie natomiast odbywać się będą uroczystości diecezjalne ku czci świętego Melchiora Grodzieckiego.

4. Parafia świętego Macieja w Bielanach organizuje pielgrzymkę do Gruzji  w dniach 18-28 września. Koszt 4490 zł. Mają jeszcze wolne miejsca i zapraszają do wzięcia udziału w pielgrzymce.

5. We wrześniu praktykę duszpasterską w naszej parafii pełnił będzie alumn Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie Maciej Pawlik. Serdecznie go witamy i życzymy owocnego pobytu w naszej wspólnocie parafialnej.

6. W dniach od 31 sierpnia do 1 września w Brzeszczach odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Zapraszamy osoby w wieku od 18 do 55 lat. Po wstępnym wywiadzie medycznym i wypełnieniu formularza zostanie pobrany wymaz z wewnętrznej strony policzka. Chętni mogą się zgłaszać 31 siernia od 8 do 12.00 przed Ośrodkiem Kultury w Brzeszczach od 15 do 20 w Parku Miejskim i 1 września od 15 do 20  w Ośrodku Kultury.