XXII niedziela zwykła 1.09.2019

1. Dziś przeżywamy odpust parafialny ku czci świętego Idziego, drugiego patrona naszej parafii. Kto w dniu dzisiejszym nawiedzi kościół, jest w stanie łaski uświęcającej i pomodli się w intencjach Ojca Świętego może uzyskać odpust zupełny. Na nieszpory niedzielne zapraszamy o 16.30. Dzisiaj w Cieszynie odbywają się uroczystości diecezjalne ku czci świętego Melchiora Grodzieckiego.

a) We wtorek, wspomnienie świętego Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora kościoła.
b) W środę, o 16.30 zapraszamy na różaniec, o prowadzenie prosimy Różę IV.
c) W czwartek, pierwszy czwartek miesiąca. Spowiedź od 16:00, a od 16:15 adoracja jako Godzina Święta.
d) W piątek, pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź przed pierwszym piątkiem codziennie przed Mszą świętą, w piątek od 16.00. Po Mszach świętych nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Rano pojedziemy również do chorych.
e) W sobotę,  pierwsza sobota miesiąca. Po Mszach świętych nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

3. W poniedziałek rozpoczęcie roku szkolnego. Msza święta dla uczniów klas IV-VIII o godzinie 8.00, a dla uczniów  klas I-III o 9.30.

4. Serdecznie zapraszamy na imprezę Harcerskie Pożegnanie Lata, które odbędzie się w dniu 7.09.2019 w Parku Miejskim w Brzeszczach przy ulicy Dworcowej. Rozpoczęcie o godzinie 14.00. Na imprezie odbędzie się zbiórka charytatywna na leczenie niepełnosprawnej Nikoli Kupras, mieszkanki Brzeszcz, zorganizowana przez Małą Orkiestrę Wielkiej Pomocy z Oświęcimia.

5. W miesiącu sierpniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Jan Bubiak, Tadeusz Siuta, Wojciech Klimeczek, Stanisław Tobiasz, Wiesława Koster, Ryszard Świtak, Zdzisław Majer