Porządek nabożeństw

W święta:
19 marca - św. Józefa,
29 czerwca - św. Piotra i Pawła,
8 grudnia - Niepokalane Poczęcie N.M.P.
6.30; 8.00; 17.00; w kaplicy na Borze – 16.00

Nieszpory niedzielne – godz. 16.30

Nowenna Do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – środa, godz. 17.00 (po niej Eucharystia)

Różaniec – środa, godz. 16.30

Koronka do Bożego Miłosierdzia – czwartek, godz. 16.45

Wypominki i Msza Święta za zmarłych wypominanych – II piątek miesiąca – godz. 16.30

Droga Krzyżowa wokół kościoła i Msza o Miłosierdziu Bożym – III piątek miesiąca – godz. 16.30

Nabożeństwa:

Różańcowe - październik - godz. 16.30

Majowe - po Mszy Świętej wieczornej (w niedziele - godz. 16.30)

Czerwcowe - po Mszy Świętej wieczornej (w niedziele - godz. 16.30)

Słowo na dziś

Sobota siódmego tygodnia okresu Wielkanocnego

(Dz 28,16-20.30-31)

Gdyśmy przybyli do Rzymu, pozwolono Pawłowi mieszkać prywatnie razem z żołnierzem, który go pilnował. Po trzech dniach poprosił do siebie najznakomitszych Żydów. A kiedy się zeszli, mówił do nich: „Nie uczyniłem, bracia, nic przeciwko narodowi lub zwyczajom ojczystym, a jednak wydany zostałem jako więzień w ręce Rzymian, którzy po rozpatrzeniu sprawy chcieli mnie wypuścić, dlatego że nie popełniłem nic zasługującego na śmierć. Ponieważ jednak Żydzi sprzeciwiali się temu, musiałem odwołać się do Cezara, bynajmniej nie w zamiarze oskarżenia w czymkolwiek mojego narodu. Dlatego też zaprosiłem was, aby się z wami zobaczyć i rozmówić, bo dla nadziei Izraela dźwigam te kajdany”. Przez całe dwa lata pozostał w wynajętym przez siebie mieszkaniu i przyjmował wszystkich, którzy do niego przychodzili, głosząc królestwo Boże i nauczając o Panu Jezusie Chrystusie zupełnie swobodnie, bez przeszkód.

(J 21,20-25)

Gdy Jezus zmartwychwstały ukazał się uczniom nad jeziorem Genezaret, Piotr obróciwszy się zobaczył idącego za sobą ucznia, którego miłował Jezus, a który to w czasie uczty spoczywał na Jego piersi, i powiedział: „Panie, kto jest ten, który Cię zdradzi ? ”Gdy więc go Piotr ujrzał, rzekł do Jezusa: „Panie, a co z tym będzie? ”Odpowiedział mu Jezus: „Jeżeli chcę, aby pozostał, aż przyjdę, co tobie do tego? Ty pójdź za Mną”. Rozeszła się wśród braci wieść, że uczeń ów nie umrze. Ale Jezus nie powiedział mu, że nie umrze, lecz: „Jeśli Ja chcę, aby pozostał, aż przyjdę, co tobie do tego?” Ten właśnie uczeń daje świadectwo o tych sprawach i on je opisał. A wiemy, że świadectwo jego jest prawdziwe.Jest ponadto wiele innych rzeczy, których Jezus dokonał, a które, gdyby je szczegółowo opisać, to sądzę, że cały świat nie pomieściłby ksiąg, które by trzeba napisać.

Sobota siódmego tygodnia okresu Wielkanocnego

• Wielka Sobota - poświęcenie pokarmów