XXIV niedziela zwykła - 25 listopad 2018

1. Dziś ostatnia niedziela roku kościelnego, w którą wyznajemy, że Jezus Chrystus jest Królem Wszechświata. Syn Boży zstąpił na ziemię by założyć Królestwo Boże obejmujące wszystkie ludy i narody, a rozwijające się w ludzkich sercach napełnionych miłością. Po Mszy o 8.30 poświęcenie obrazu Chrystusa Króla i akt oddania rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi. Na nieszpory zapraszamy o 16.30.

a) W piątek święto świętego Andrzeja apostoła.
b) W sobotę oddajemy cześć Najświętszej Maryi Pannie w znaku jej Niepokalanego Poczęcia.

3. W środę o 16.30 zapraszamy na różaniec. O prowadzenie prosimy Różę XI.

4. W piątek na Mszę św. wieczorną zapraszamy młodzież klas VIII SP i III Gimnazjum, która w tym roku szkolnym chce przystąpić do sakramentu Bierzmowania. Na tę Mszę św. zapraszamy również rodziców tejże młodzieży. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.

5. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela adwentu. Dla naszej parafii to dzień szczególny. O godzinie 13.00 Msza święta w intencji górników z Tauronu Wydobycie i ich rodzin. Uczestniczyć w niej będą przedstawiciele kopalni z Libiąża i Jaworzna oraz inni goście. Msza, której będzie przewodniczył ks. Biskup Ordynariusz Roman Pindel będzie transmitowana na cały świat przez Telewizję Polonia. Zapraszamy do licznego uczestnictwa, zwłaszcza górników w strojach górniczych. W związku z tym nie będzie Mszy o 11.30 (trzeba przygotować kościół do transmisji). Wjazd na plac plebanii nie będzie możliwy od godziny 8.00.