XXIX niedziela zwykła 2010.2019

1. Dzisiaj dwudziesta dziewiąta niedziela zwykła, obchodzona jako Dzień Misyjny. Rozpoczyna ona w Kościele Tydzień Misyjny; w sposób szczególny modlimy się za misje i misjonarzy. Z racji trzeciej niedzieli miesiąca składka przeznaczona jest na potrzeby parafii. Odnawiamy elewację domu katechetycznego. Założyliśmy również zapory ogniowe do pieca grzewczego w kościele wraz z wygłuszeniem. Na nabożeństwo różańcowe zapraszamy o 16.30.
Po Mszy św. o 17.00 Zapalnik Św. Urbana zaprasza na adorację i uwielbienie.

a) We wtorek, wspomnienie świętego Jana Pawła II, papieża.
b) W środę, wspomnienie świętego Józefa Bilczewskiego, biskupa. Po wieczornej Mszy świętej spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.
c) We wtorek i  środę po Mszach świętych uczczenie relikwii świętych: Jana Pawła II i Józefa Bilczewskiego.

3.Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej i Stowarzyszenie „Akademia Nie z Tej Ziemi” pod patronatem Biskupa Diecezjalnego i Prezydenta Miasta Bielska-Białej zapraszają na koncert charytatywny „Oczy Etiopii”, 30 października o godz. 18.00 w Bielskim Centrum Kultury. Wystąpi Magda Anioł wraz z Zespołem i zaprezentuje widowisko muzyczne inspirowane tajemnicami Różańca Świętego.  Bilety-cegiełki na koncert w cenie 40 zł do nabycia w Bielskim Centrum Kultury i biurze Caritas (Bielsko-Biała, ul. Okrzei 2, budynek LENKO). Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na leczenie chorób oczu najuboższych mieszkańców Etiopii.

4. Wydział Pedagogiczny Akademii Ignatianum w Krakowie organizuje Korespondencyjny Kurs Biblijny.  Informacje o kursie można uzyskać na stronie internetowej: www.kursbiblijny.deon.pl

5. Teatr Niezła Sztuka zaprasza na przedstawienie „Randka z Włamywaczem. Komedia Bardzo Nieromantyczna”, które odbędzie się 26.10.2019 o godzinie 15.00 w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Brzeszczach. Przed i po spektaklu wolontariusze będą zbierać fundusze dla Ali Włodarczyk – Brzeszczanki, podopiecznej Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy.