XXVI niedziela zwykła 29.09.2019

1. Dzisiaj dwudziesta szósta niedziela zwykła. Na nieszpory zapraszamy o 16.30.

a) W poniedziałek wspomnienie świętego Hieronima, prezbitera i doktora kościoła.
b) We wtorek, wspomnienie świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora kościoła. O godzinie 17.00 w kaplicy Sióstr Karmelitanek Bosych w Oświęcimiu odbędzie się Msza święta ku czci świętej Teresy. Po Mszy świętej będzie miało miejsce poświęcenie płatków róż. W tym dniu rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, które będą odbywać się codziennie o 16.30, przed wieczorną Mszą świętą. Zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci i młodzież, na tą piękną modlitwę, o którą w objawieniach prosi Maryja.
c) W środę, wspomnienie świętych Aniołów Stróżów.
d) W czwartek, pierwszy czwartek miesiąca. Od 16.00 spowiedź i adoracja jako Godzina Święta.
e) W piątek, wspomnienie świętego Franciszka z Asyżu; jest to również pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od 16.00. Szczególnie zaraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania na różaniec i Mszę św. Po Mszach świętych nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Pojedziemy również do chorych.
f) W sobotę wspomnienie świętej Faustyny Kowalskiej, dziewicy i pierwsza sobota miesiąca. Po Mszach świętych nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

3. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o 8.30 odbędzie się tradycyjna procesja różańcowa. Róże Różańca proszone są o obecność i w miarę możliwości o przygotowanie ołtarzy.

4. 6 października o godzinie 16.00 w Ośrodku Kultury w Brzeszczach, Grupa Teatralna „Minus Jeden” z II Liceum im. Marii Dąbrowskiej z Kęt wystawi spektakl charytatywny na rzecz p. Barbary Warzechy pt. „Świętoszek” wg sztuki Moliera. Po spektaklu będzie możliwość złożenia datków oraz zakupienia ciast. Wstęp wolny. Natomiast w naszym kościele parafialnym, 6 października, po Mszach świętych rannych, będą rozdawane ulotki z opisem wydarzenia i również będzie można nabyć ciasto z którego dochód będzie przeznaczony dla pani Barbary.