XXVI niedziela zwykła - 30 września 2018

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 30 września 2018

1. Wyjątkowo dzisiaj nieszporów niedzielnych nie będzie.
a) W poniedziałek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus dziewicy i doktora Kościoła. Rozpoczynamy w tym dniu nabożeństwa różańcowe na które zapraszamy o godz. 16.30
b) We wtorek wspomnienie św. Aniołów Stróżów.
c)W  czwartek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.
c) W piątek wspomnienie świętej Faustyny Kowalskiej dziewicy
3. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca.
a) W czwartek od 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja jako Godzina Święta.
b) W piątek Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po Mszy św. rannej i nabożeństwie różańcowym.
c) W sobotę po Mszy św. rannej i nabożeństwie różańcowym, nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi
d) Spowiedź przed pierwszym piątkiem codziennie przed Mszą św. a w czwartek i piątek od 16.00 W piątek pojedziemy do chorych.
4. Liceum z Czechowic Dziedzic zaprasza absolwentów 13. X na spotkanie z okazji 70 lecia istnienia. Szczegóły na afiszu.
5. W środę 3 października, o godz. 18.30 w kościele Matki Bożej Bolesnej odbędą się „Jawiszowickie Rozmowy Poświęcone”. Temat Co łączy kościół z centrum handlowym?
6. Stowarzyszenie na rzecz Gminy Brzeszcze „Brzost” i Grupa Nieformalna Aktywne Razem zapraszają na:
– wykład dr. Jacka Lachendro pn.: „Mieszkańcy Brzeszcz w działaniach na rzecz niepodległości Polski” na salkach parafii św. Urbana w Brzeszczach, w środę 3 października 2018 r. po Mszy świętej wieczornej o godzinie 17.45.
– Wykład Bartosza Słatyńskiego pn.: „Legioniści brzeszczańscy – Jak długo w sercach naszych”  na salkach parafii św. Urbana w Brzeszczach, w niedzielę 7 października 2018 r. o godzinie 15.00.
spacer historyczny  „Legioniści Piłsudskiego – Pamiętamy!” na cmentarzu komunalnym w Brzeszczach 14 października 2018 r., zbiórka o godzinie 15:00 przy kaplicy.