XXVII niedziela zwykła 7.10.2019

1. Dzisiaj po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Po Mszy o 8.30 procesja różańcowa w kościele, nabożeństwo różańcowe o 16.30.

a) W poniedziałek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
b) W piątek o 16.00 koronka do Miłosierdzia Bożego i wypominki.
c) W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Dzień Papieski. Przed kościołem zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia, z którego środki przeznaczone są na stypendia dla ubogiej i uzdolnionej młodzieży. W przyszłą niedzielę o 19.00.  Zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie.

3. Wyjazd na pielgrzymkę diecezjalną do Koszyc na uroczystości upamiętniające świętego Melchiora Grodzieckiego, o 4.00 spod kościoła.

4. Stowarzyszenie Wspólnota Samorządowa w Brzeszczach serdecznie zaprasza na wykład doktora Jacka Lachendro 'Walki na ziemi pszczyńskiej i ziemi oświęcimskiej we wrześniu 1939 roku. Ucieczka mieszkańców gminy Brzeszcze we wrześniu 1939'. Wykład odbędzie się 9 października o godzinie 17.30 w salkach przy kościele świętego Urbana w Brzeszczach.