XXVIII niedziela zwykła 13.10.2019

1. Dzisiaj obchodząc Dzień Papieski, dziękujemy za pontyfikat świętego Jana Pawła II. Przed kościołem zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia – fundusz stypendialny dla ubogiej i uzdolnionej młodzieży. O 19.00 ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, na które serdecznie zapraszamy.

a) We wtorek, wspomnienie świętej Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. W tym dniu będziemy gościć w parafii świecką misjonarkę Dominikę Szkatułę, od 37 lat pracująca wśród mieszkańców Amazonii. Bezpośrednio po Mszy Św o g. 17:00 będzie spotkanie w kościele, a następnie zapraszamy do altanki na rozmowy i grilla. Można się włączyć w przygotowanie spotkania: przynieść kiełbasę , chleb, ciasto itp. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.
b) W środę wspomnienie świętej Jadwigi Śląskiej oraz 41 rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża.
c) W czwartek, wspomnienie świętego Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
d) W piątek, święto świętego Łukasza, ewangelisty, patrona lekarzy i służby zdrowia. O 16.00 Droga Krzyżowa, a po niej Msza święta o Miłosierdziu Bożym. Po Mszy św. spotkanie dla młodzieży przed bierzmowaniem obecność obowiązkowa.
e) W przyszłą niedzielę o 10.15 chrzty. Przygotowania do chrztu w sobotę po wieczornej Mszy świętej. Z racji trzeciej niedzieli miesiąca składka przeznaczona będzie na potrzeby parafii. Bóg zapłać za ofiary. Również w przyszłą niedzielę, na wieczorną Mszę świętą i uwielbienie po Mszy zaprasza Zapalnik Św. Urbana  po adoracji Najświętszego Sakramentu zostanie udzielone indywidualne błogosławieństwo.

3. Przyjmujemy wypominki roczne i jednorazowe. Za wypominki jednorazowe ofiara dobrowolna, za roczne jak za Mszę świętą. Za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych w każdy 2 piątek miesiąca odprawiana jest Msza święta, przed którą o 16.30 odmawiamy koronkę do Miłosierdzia Bożego i wyczytujemy imiona i nazwiska zmarłych.

4. Zapraszamy wszystkich parafian na koncert „Wstańcie, chodźmy!”, który odbędzie się 16 października, w środę, by podziękować za wielki dar, jakim w naszym życiu był i jest święty Jan Paweł II. Do wspólnej modlitwy i śpiewu po Mszy świętej wieczornej zapraszają zespoły regionalne i śpiewacze naszej gminy, m.in. Brzeszczanki, Borowianki, Zespół Dziecięcy Iskierki, Familia Iskierkowa, Jawiszowianki.

5. Serdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli, wychowawców i pracowników Oświaty na Diecezjalną Pielgrzymkę Nauczycieli i Wychowawców, która odbędzie się 19 października, w sobotę, w kościele św. Małgorzaty i Katarzyny w Kętach. O 10.00 Msza święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Piotra Gregera, o 11.00 Konferencja księdza doktora Szymona Tracza „Święty Jan z Kęt – świętość w przestrzeni sztuki”. Po konferencji spotkanie przy stole i poczęstunek.