Koncert "Stabat Mater"

W piątek, 16 marca b.r. zapraszamy do kościoła na koncert "Stabat Mater" G. B. Pergolesiego w wykonaniu Państwowej Szkoły Muzycznej w Oświęcimiu.

To 12 częściowa forma cykliczna przeznaczona do wykonania przez chór, solistów i zespół instrumentalny (orkiestrę). Utwór powstał w okresie baroku i jest pięknym, muzycznym rozważaniem nad cierpieniem Matki Bożej.  To jedna z pięciu sekwencji średniowiecznych zachowanych po Soborze Trydenckim, po którą często sięgali kompozytorzy.