Zmarł kard. Marian Jaworski

W wieku 94 lat zmarł kard. Marian Jaworski – przyjaciel św. Jana Pawła II, były metropolita lwowski, pierwszy rektor Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie i honorowy obywatel miasta Krakowa i częsty Gość w naszej parafii.

Kard. Marian Jaworski 21 sierpnia obchodził 94. urodziny. Gdy w 70. rocznicę swoich święceń kapłańskich – 25 czerwca – sprawował Mszę św. w katedrze na Wawelu podkreślił, że słowa jego biskupiej dewizy: „Dla mnie żyć to Chrystus” były dla niego przewodnim hasłem całego kapłańskiego życia.

źródło: Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej