Chór Urbanum

Nasz Chór parafialny istnieje od 2001. W tym czasie wystąpił już kilkadziesiąt razy. Premierowy występ miał miejsce w naszym kościele 24 listopada 2001, z okazji przypadającego dwa dni wcześniej święta patronki muzyki kościelnej - Św. Cecylii.
  • Galeria od 2023r

Zdjęcia z działalności Chóru od 2023 roku.
  • Tak było na początku!

Przedstawiamy historię powstania chóru opowiedzianą z przymrużeniem oka przez pana Jana Wróbla, naszego „basa”!

• Kalendarium działalności chóru

7 kwietnia 2023
    W Wielki Piątek wznowił swoją działalność po pandemii Chór z Brzeszcz. Dyrygentem została Pani Eleonora Pawlusiak
    - Króla wznoszą się znamiona
    - Odszedł Pasterz od Nas
    - Kto spożywa moje Ciało
  • Koncert Chóru URBANUM

W niedzielę, 1 lutego 2009 roku odbył się w koncert kolęd w wykonaniu naszego chóru parafialnego URBANUM.
    Dziękujemy panu organiście Krzysztofowi Matyszkowicz oraz wszystkim chórzystom za zaangażowanie w to jakże ważne dzieło.
  • Indeks Pieśni - Posłuchaj

Obok do pobrania kilka utworów w wykonaniu naszego Chóru.
    Nagrane zostały one w 2004 roku.
Strona: 1 2

Od 2023 po przerwie związanej z pandemią Chór wznowił swoją działalność. Dyrygentem została Pani Eleonora PAWLUSIAK.

Ponadto chórzyści ubogacają takie uroczystości jak: bierzmowanie młodzieży , odpusty parafialne, wizytacje kanoniczne, wręczenie Oskardów itd.

Każdy występ poprzedzają żmudne przygotowania. Chór składa się bowiem z samych amatorów, których połączyła ogromna chęć śpiewania - z talentami i możliwościami wokalnymi - bywa rożnie. Nasz pan organista Krzysztof Matyszkowicz wykazuje jednak wielką cierpliwość, co jak widać, a przede wszystkim słychać, przynosi efekty.

Chór liczy 25 osób. To mało! Szczególnie brakuje męskich głosów i ... młodych głosów. Ciągle liczymy na to, że tak cenna inicjatywa jak działalność chóru, spotka się z większym entuzjazmem i zaangażowaniem parafian. Tym bardziej, że dobrych przykładów w okolicy mamy wiele.

Od 2023 r. próby chóru odbywają się w poniedziałki o godz. 19.00 w salkach katechetycznych. Warto przyjść na te spotkania także po to, by doświadczyć miłej, towarzyskiej atmosfery, która w połączeniu ze śpiewem dla większej chwały Bożej, daje dużo radości, a po udanych występach dodatkowo łączy się z satysfakcją.