Na powrót dzwonu

NA POWRÓT DZWONU

21 i 22 kwietnia 2008 roku, delegacja z naszej parafii na czele z księdzem proboszczem Kazimierzem Kulpą udała się do Wiesbaden Bierstadt po odbiór dzwonu z kościółka św. Otylii.

Rankiem w środę 23 kwietnia, złożono go tymczasowo w naszym kościele parafialnym. Można powiedzieć, że historia tego dzwonu zatoczyła krąg, po latach „tułaczki” powrócił do domu, do Brzeszcz!

Radosna to chwila, wzruszająca bo łączy nas z przeszłością! Z naszymi Ojcami, z pokoleniami! Radosna to chwila, bo ukazuje nasze chrześcijańskie korzenie, świadczy o naszej historii, buduje naszą tożsamość!       Jakże nie dziękować Bożej Opatrzności! Jakże nie dziękować ludziom, a zwłaszcza panu profesorowi Kazimierzowi Bieleninowi, za serce i trud włożony w odnalezienie i sprowadzenie dzwonu do Polski.

Ks. Roman Sala

Nasza Wspólnota, Kwiecień-Maj 2008, nr 136