Wspólnota "Egeiro"

Kościół jest miejscem jednoczącym w Chrystusie ludzi, którzy szukają w Nim zbawienia i umocnienia ożywczym działaniem Ducha Świętego. Taką wspólnotą otwartą na działanie i dary Ducha Świętego jest Wspólnota Przymierza o nazwie "EGEIRO".
 Tworzą ją ludzie częściowo z parafii Św. Urbana oraz z sąsiednich parafii. Trwamy razem na modlitwie i angażujemy się w pracę parafialną już od prawie ponad 20 lat. Powstanie naszej grupy było efektem spotkania modlitewno - ewangelizacyjnego prowadzonego przez wspólnotę przymierza z Bielska - Białej, we współpracy z ówczesnym wikarym ks. Ryszardem Knapikiem. Ksiądz Ryszard był inicjatorem i organizatorem pierwszych spotkań modlitewnych. Odbywały się one w salkach, gdzie modliło się 15 osób, a śpiewie akompaniował ... magnetofon zamiast diakonii muzycznej. Powoli ludzi zaczęło przybywać, również tych, którzy potrafili wykorzystać do współpracy instrument. Zaczęliśmy organizować seminaria, wypracowywać formację, spotykać się w grupach dzielenia. Organizowaliśmy też Kursy ALFA.

Przez te lata spotykamy się w każdy wtorek o godz. 18.30 na spotkaniach modlitewnych. Organizujemy co roku wyjazdowe rekolekcje formacyjne. Staramy się uczestniczyć w uroczystościach kościelnych tak jak i inne grupy w naszym kościele. Współpracujemy ze Wspólnotą z Bielska - Białej i wraz z innymi podobnymi grupami tworzymy łańcuch "Wspólnot Przymierza".

Staramy się również wspólnie organizować zajęcia w wolnym czasie np.: wspólne wycieczki, ogniska oraz zabawy taneczne.

Jesteśmy grupą zróżnicowaną wiekowo, można by powiedzieć wielopokoleniową. Ludzie w każdym wieku mogą w naszej grupie znaleźć dla siebie miejsce wśród rówieśników, bowiem spotykają się u nas osobno dzieci, młodzież i osoby dorosłe. Młodzi ludzie pomagają nam chwalić Boga świetnie radząc sobie z gitarą.

Nazwa naszej wspólnoty "Egeiro" znaczy "Przebudź się" jest zachętą dla nas wszystkich, aby każdy dzień być czujnym na słowa Chrystusa. To On nas obudził i chcemy być wierni Jego wezwaniu, opierając się na głoszonym przez Kościół Jego Słowie, które jest Prawdą i Życiem.

W naszej parafii jest kilka grup opierających swe życie na Słowie Bożym. Każdy może znaleźć w nich dla siebie miejsce.

Wszystkich serdecznie zapraszamy do czynnego udziału w życiu Kościoła.

Spotkania Wspólnoty Przymierza odbywają się co wtorek o godz. 18.30.

Obecnie naszym opiekunem jest Ks. Dariusz Dybczak

Strona internetowa: