Koło Przyjaciół Radia Maryja

Koło Przyjaciół Radia Maryja w naszej parafii zostało założone 16 października 1997 roku za zgodą Ks. Dziekana Kazimierza Kulpy. Nasze pierwsze spotkanie rozpoczęliśmy Mszą św. i modlitwą różańcową w intencji Ojca Świętego Jana Pawła II. Spotkania kontynuujemy gromadząc się 16-tego każdego miesiąca rozpoczynając przed Mszą św. różaniec w intencji Ojca Świętego, Radia Maryja i jego założyciela Ojca Tadeusza Rydzyka. Założycielem naszego koła był śp. Aleksander Momot, a jego pierwszym opiekunem ks. Jacek Waligóra.
 Koło nasze liczy 20 członków. Po Mszy św. mamy spotkania na salce katechetycznej, przy herbatce, gdzie między innymi rozprowadzamy gazetkę, miesięcznik "Rodzina Radia Maryja". Od kilku lata bierzemy udział w corocznym ogólnopolskim spotkaniu R.M. w Częstochowie, które odbywa się w drugą niedzielę lipca. Uczestniczymy również w poniedziałkowych, odbywających się w pobliżu spotkaniach, które R.M. organizuje w swej wędrówce po ziemi ojczystej.

Byliśmy min. w Krakowie, Zakopanem, Olkuszu, Piekarach Śląskich, Tychach, Oświęcimiu, Skoczowie, Katowicach - Panewnikach, Komorowicach i innych. Bierzemy również czynny udział w życiu naszej parafii.

Żyjemy na co dzień wszystkimi problemami R.M., tak radosnymi, jak i trudnymi. Katechezy, modlitwy i wprowadzenia do "Rozmów niedokończonych" są dla nas wspaniałymi rekolekcjami, które przeżywamy w zaciszu swoich domów. Zachęcamy wszystkich do słuchania R.M., a także do liczniejszego udziału w mszach świętych odprawianych w intencji Ojca Świętego oraz o powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii.
W imieniu Koła Przyjaciół Radia Maryja
J. K.