Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Dzisiejsze święto przypomina nam, że naszym celem jest niebo, gdzie przebywa Chrystus i zaprasza nas do przebywania z Nim na wieki.  Na nabożeństwo majowe zapraszamy o 16.30.
2. Obchody liturgiczne tygodnia:
Poniedziałek – wsp. św. Teresy Ledóchowskiej, dziewicy; wtorek - wsp. św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika, patrona naszej diecezji. Główne uroczystości patronalne będą w Skoczowie w przyszłą niedzielę; środa – święto Nawiedzenia NMP. O 16.30 zapraszamy na różaniec. O prowadzenie prosimy Różę VII. W tym dniu zakończenie nabożeństw majowych; czwartek – wsp. św. Justyna, męczennika; modlimy się za dzieci z racji ich święta oraz rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe, które będą po mszy św. wieczornej.
3.  W poniedziałek po mszy św. wieczornej w kościele odbędzie się spotkanie dla rodziców tych dzieci, które wyjeżdżają w czasie wakacji na kolonie.
4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja jako Godzina Święta zakończona nabożeństwem czerwcowym. Po nabożeństwie msza św. W piątek rano i wieczorem nabożeństwo do NSPJ, a w sobotę do Niepokalanego Serca Maryi. Spowiedź przed pierwszym piątkiem codziennie przed mszą św., a w czwartek i piątek od 16.00. W piątek pojedziemy z  posługą  sakramentalną do naszych chorych.
5. Zapraszamy na dekanalną pielgrzymkę starszych i chorych do Bielan,  która odbędzie się 5 czerwca.  Organizujemy przejazd. Zapisy w zakrystii.
6. Salezjanie w Oświęcimiu zapraszają byłych wychowanków na spotkanie  4 czerwca o 9.00 w szkole salezjańskiej.
7. Zapraszamy dzisiaj na majówkę parafialną na ogrody plebańskie. Oprócz występów na scenie, młodzież wolontariatu przygotowała KĄCIK NIESPODZIANEK. Można wylosować bardzo atrakcyjne przedmioty: książki, płyty, dewocjonalia, zabawki i wiele innych. Każdy los wygrywa i każdy bierze udział w losowaniu 10 supernagród – wśród nich - sprzęt gospodarstwa domowego, karnet na siłownię, dwumiesięczny kurs języka angielskiego i oczywiście nagroda nr 1: rower. O godz. 18.00 występ zespołu regionalnego z Brennej. Dokładny program wywieszony jest przed kościołem na plakacie, a także na stronie internetowej.