Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej

W naszej parafii posługuje pięciu Szafarzy.
Głównym obowiązkiem nadzwyczajnego szafarza Komunii Św. jest zanoszenie Komunii Św. chorym i starszym, którzy sami nie mogą uczestniczyć w liturgii w kościele.

Nadzwyczajny szafarz może pomóc w udzielaniu Komunii Św. w kościele, gdy przystępuje do niej większa liczba wiernych, a nie ma dostatecznej liczby zwyczajnych szafarzy (kapłana).

Zasadniczo Szafarze posługują w obrębie własnej diecezji.

Czasem jest potrzeba posługi większej ilości Szafarzy, wtedy pomagamy poza własną diecezja. Tak było min. podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Być może w Waszych domach jest ktoś potrzebujący posługi szafarza. Często osoby chore mają potrzebę przyjęcia Komunii świętej ale nie chcą robić kłopotu rodzinie. Jesteśmy otwarci na pomoc.

Blog Szafarzy