III Niedziela Zwykła 24.01.2021

1. Dzisiejsza niedziela, decyzją papieża Franciszka, jest obchodzona w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Dziś o 16.30 zapraszamy na śpiew kolęd, który do drugiego lutego zastępuje nieszpory.

a) W poniedziałek, święto Nawrócenia świętego Pawła, apostoła
b) We wtorek, wspomnienie świętych biskupów, Tymoteusza i Tytusa.
c) W środę, o 16.30, zapraszamy na różaniec. O prowadzenie prosimy Różę IX.
c) W czwartek, wspomnienie świętego Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.

3. W przyszłą niedzielę, w parafiach oświęcimskich, przypada liturgiczna uroczystość świętego Jana Bosko, prezbitera, patrona miasta Oświęcim. Bóg Zapłać za ofiary złożone na potrzeby parafii w ubiegłą niedzielę.

4. Dzisiejsza niedziela  jest „Dniem solidarności z Chorwacją”. Podczas każdej Mszy świętej we wszystkich parafiach diecezji modlimy się za poszkodowanych w trzęsieniu ziemi, a  w przyszłą niedzielę zbiórką do puszek będziemy mogli wspomóc poszkodowanych.