Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 31.05.2020

1. W dzisiejszą uroczystość prośmy dla siebie o nowy zapał, o Ducha Świętego, aby nasza wiara była silniejsza każdego dnia, a nasza miłość promieniowała na wszystkich ludzi. Na ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe zapraszamy na 16.30. Od jutra rozpoczynamy nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

2.Od 7 czerwca br. poprzednia dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii obejmująca wszystkich wiernych Diecezji Bielsko-Żywieckiej zostaje zawężona do osób starszych, chorych i odczuwających lęk przed zarażeniem.
• Od 30 maja br. nie obowiązuje limit osób w kościele.
• Wszyscy przebywający w kościele z wyjątkiem sprawujących liturgię muszą mieć maseczki i zachować dystans 2 m. Bardzo prosimy o przestrzeganie tej zasady.
• Nadal nie korzystamy z wody święconej.
• Zalecamy, aby Komunię świętą przyjmować na rękę.

a) W poniedziałek, święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze Święte będą o 6.30, 8.00 i 17.00. Na Borze o 16.00.
b) W środę wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
c) W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to również pierwszy czwartek miesiąca. Od 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja jako Godzina Święta zakończona nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
d) W piątek pierwszy piątek miesiąca. Po Mszach świętych rano i wieczorem Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

4. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej; kończy ona okres przyjęcia komunii świętej wielkanocnej.

5. Przypominamy, że księża spowiadają codziennie przed Mszami świętymi. Spowiedź przed pierwszym piątkiem odbędzie się w czwartek i piątek od 16.00.

6. Panie Maria i Halina Pieczka składają serdeczne podziękowania za pomoc Strażakom w gaszeniu pożaru domu, a także za pomoc przy remoncie. Bardzo dziękują sąsiadom za pomoc w wyprowadzeniu ze spalonego domu. Dziękują również wszystkim ofiarodawcom za pomoc materialną, w szczególności Księdzu Proboszczowi, Panu Burmistrzowi, mieszkańcom Boru, Brzeszcz, Rajska, Jawiszowic, Nazieleniec, Harmęż, rodzinie i wolontariuszom. Dziękują również firmom budowlanym, a także innym ludziom dobrego serca, którzy nie zostali wymienieni, a przyczynili się do wsparcia.