XI Niedziela Zwykła 14.06.2020

1. Dzisiaj jedenasta niedziela zwykła. Nabożeństwo czerwcowe i procesja Oktawy Bożego Ciała dziś o 16.30. Do czwartku, procesje oktawy Bożego Ciała po Mszach świętych wieczornych.

a) W środę, wspomnienie świętego Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika. O 16.30 zapraszamy na modlitwę różańcową. O prowadzenie prosimy Różę X.
b) W czwartek, zakończenie Oktawy Bożego Ciała.
c) W piątek, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy świętej wieczornej procesja eucharystyczna. Z racji trzeciego piątku miesiąca o 16.30 Droga Krzyżowa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
d) W sobotę, wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

3. W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętych o 8.30, 10.00 i 11.30 dzieci z klas trzecich przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Prosimy o pozostawienie tych Mszy dla dzieci i ich najbliższych. Dla każdego dziecka i najbliższej rodziny będzie przydzielonych kilka wyznaczonych miejsc w kościele. Prosimy dzieci, rodziców i rodziców chrzestnych o odebranie bilecików z numerkiem w dzisiejszą niedzielę w zakrystii; natomiast innych gości prosimy o pozostanie na zewnątrz. Komunia Święta będzie udzielana dzieciom na klęczniku przed ołtarzem,  rodzicom i chrzestnym za dziećmi wzdłuż kościoła, a będącym na zewnątrz na schodach głównego wejścia do kościoła. Spowiedź przed Pierwszą Komunią odbędzie się w sobotę od godziny 9.00. Chrzty zaplanowane w tym dniu będą udzielane indywidualnie, po Mszy świętej. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na potrzeby parafii. Bóg Zapłać za wszystkie ofiary. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych prosimy o przygotowanie kościoła do uroczystości to jest posprzątanie i udekorowanie świątyni.