Karwia 2017 Dzień 10

Relację z ostatniego dnia pobytu z roześmianej, rozbieganej, roztańczonej, rozśpiewanej, rozmodlonej kolonii letniej czas zacząć! Dziś raniutko obudziło nas słoneczko, więc wstawaliśmy raz dwa, żeby ten ostatni kolonijny dzionek wykorzystać jak najlepiej. Niektórym z nas w ciągu jednej nocy trochę ubyło pasty (cóż, zielona noc zobowiązuje…), ale na szczęście na poranną toaletę wystarczyło. Było bardzo zabawnie, gdy opowiadaliśmy sobie o psikusach, które udało się komuś zrobić. Sprawcy owych psikusów (na szczęście niegroźnych) działali wyjątkowo sprawnie i pozostawali nieuchwytni.
Po doprowadzeniu pokoików do prawie idealnego stanu udaliśmy się na ostatnią mszę świętą. Było bardzo uroczyście. Na zakończenie ksiądz Tomasz udzielił wszystkim uczestnikom kolonii indywidualnego błogosławieństwa. Pewnie dlatego mieliśmy tyle energii i głośno śpiewaliśmy. Dziś hitem był „Pociąg” oraz „Chwalcie Pana”. Po mszy świętej przyszedł czas na podziękowania wszystkim za wszystko. Nasz zawsze uśmiechnięty Kierownik dziękował grupie muzycznej, młodym artystom, ministrantom i lektorom, wolontariuszom i wychowawcom.  My też dziękowaliśmy, bo było za co: lody, „goferery” mniam mniam, ale przede wszystkim za uśmiech i pogodę ducha. Było dużo ciepłych słów, pamiątkowe fotki i drobne prezenciki. Każdy otrzymał także imienny certyfikat z pobytu. Pozostało jeszcze pożegnać się z morzem i uroczą Karwią. Zdążyliśmy jeszcze zobaczyć przezabawny pokaz teatralny w polowym Multikinie nieopodal plaży, w którym bajkowe postaci przypomniały nam o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą, w lesie i w górach. Jesteśmy więc wakacyjnie przygotowani. I przeszkoleni. Do widzenia Karwio, do widzenia szumiące morze! Będziemy tęsknić i przyjedziemy w następne lato!
Teraz już jedziemy autobusikiem i cieszymy się, że Was raniutko zobaczymy!