Wizytacja Ks. Biskupa w naszej parafii

Program wizytacji kanonicznej w parafii p.w. św. Urbana w Brzeszczach (30.09 – 01.10 i 04.10.2017)

Sobota 30.09:

Spotkanie z Siostrami Zakonnymi
14:00 – odwiedziny chorych
15:00 – odwiedziny rodziny wielodzietnej
17:00 – kanoniczne przywitane
Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania – ks. bp Roman Pindel

Niedziela 01.10:

7:00  – msza św.
  8:30  – msza św. i kazanie, po ogłoszeniach ks. bp wygłasza słowo, modlitwa za zmarłych.
  9:30 – spotkanie z grupami parafialnymi: Róże Różańcowe, Zespół Charytatywny, Koło Przyjaciół Radia Maryja; Chór parafialny i Wspólnota „Egeiro” przychodzą tylko na spotkanie, a uczestniczą w mszy św. o 10:15;
 10:15 – msza św. i kazanie – ks. bp Roman Pindel (zaproszone są szczególnie małżeństwa powyżej 25 lat małżeństwa, nie mające dzieci w wieku szkolnym. Po kazaniu nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich).
 11:30 – msza św. z udziałem dzieci; po kazaniu lub po ogłoszeniach słowo wygłosi ks. bp Roman Pindel, następnie obrzęd błogosławieństwa rodzinnego. Zaproszone są szczególnie rodziny mające dzieci w wieku szkolnym. Na zakończenie mszy św. ks. bp udzieli indywidualnego błogosławieństwa dzieci. Po mszy św. spotkanie z grupami dzieci i młodzieży.
14:30 – spotkanie z Parafialną Radą Duszpasterską.

Środa 04.10:

9:00 – spotkanie z nauczycielami i dziećmi szkoły podstawowej oraz gimnazjum, wraz z przedstawicielami szkoły średniej,  spotkanie z nauczycielami.